Spottede lige på Facebook (… so generation Y), at Stine har hapset den her fine neglelak fra H&M. Jeg har tidligere fablet om Café Latte-farvede negle (se her!), og den her er godt nok også en god kandidat:) Jeg synes det ser så fint ud, og man får virkelig fine velplejede hænder (… selvom man ikke rigtigt har det, fordi man vasker for meget op og bor i et land, hvor gennemsnitstemperaturen de sidste 3mdr har ligget på omkring -12grader…).. Wiiin!
Stine’s bought this really pretty nail polish at H&M…
den perfekte neglelak .. den må jeg have.
Pieces kommer ud med deres neglelakker nu her i marts, mener der skulle være en lækker latte blandt deres farver også =)
Cool farve! 🙂 Den koster vel ingenting??
Knus
/Cathrine
Rimmel har også en fast i deres sortiment, som hedder “Cafe au lait” og den ser ud som om at den er magen til farven her:)
Som jeg skrev til dig på FB Acie, så sender jeg hellere en gerne en op til dig. Hvis det er 🙂
ja den har jeg også haft kig på! Men jeg har desværre ikke kunne finde den i h&m’erne i Danmark – typisk.
Hehe, det er jo min hånd :p
Farven er godt nok en lille tand mørkere i virkeligheden, men det blir den ikke mindre fin af 🙂
Ih, den er godt nok fin i farven. Det er lige før jeg fortryder min nude fra Dior 🙂
Wow,den der skal jeg helt klart haev fingrene i! lækker lækker farve 🙂
amaaazing(;.
har lige tjekket den på hjemmesiden, må eje den!
har længe ledt efter en der var hudfarvet (det er denne, lidt.) og da udvalget er.. lad os bare sige meget begrænset, i esbjerg, skal den nok bestilles på nettet, og nøj, hvor skal jeg bare det (;.
oooah, den var fin! jeg må innom H&M!
Rigtig lækker farve! ;D
Den er super fin – og ville bestemt ikke vær dårlig til et par brune hænder.
https://passionsforfashion.blogspot.com/