Lidt alternativt dagens. Har sovet 10 timer og startede dagen med en løbetur – så er det altså sommerferie. Wuhu. Nu har jeg tilgengæld mega travlt – skal være hos ChaChaCha på Gothersgade, hvor jeg er inviteret til at få en skønhedsbehandling. Og så kan man jo undre sig over hvad det indebærer!? Jeg satser selv på, at komme ud lignende et kryds mellem Heidi Klum og Bar Rafeli… Plus/minus.
Nejnej – ikke forvirret; stresset! 😉
Haha. Du gik i flats. Så lidt forvirrtet ud, må jeg sige 😉
Åh Maria, min paranoia vokser af at blive genkendt. Jeg føler vitterligt, at alle kigger mærkeligt på mig inde i byen, og hvis en jævnaldrende pige kigger lidt for længe på mig, tænker jeg altid at “åh nej – hun ved, at jeg tager billeder af mig selv og ligger på nettet. Hvor kikset”. Så du må ikke fortælle den slags. Hvornår var det? Pre eller post klipning? Løb jeg eller gik jeg? 😉
Hej Acie.
Har efterhånden fulgt din blog i noget tid, så syntes at det var rigtig sjovt, da jeg så dig i København City idag!!!
Haha – jakken er min kære moders (jeg har ikke det der med blazere fra fremmede), og den er købt i 1995 i anledning af min storebrors konfirmation. Den kunne jeg jo passende nole i dag;)
Og jeg måtte også ret hurtigt skifte sko – ikke fordi de er ubehagelige (de er faktisk virkeligt behagelige at gå i. Klarer snildt en lang arbejdsdag), men fordi jeg havde så travlt at jeg blev nødt til at løbe. Godt man havde sine back-up flats i tasken!
Acie
Lækker jakke, agurk! Hvordan kan du holde til at rende rundt i de stylter til hverdag? Misundelse.
Elsker dine sko!! De er bare for lækre!
//Sofie
– Jeg håber du vil tjekke min blog ud – http://www.sofietoft.blogspot.com
Argh søde Acie, går man ikke af pommeren til i de stilet sandaler ?? de ser så flotte men det betyder oftest smeeerte 🙂
Ej hvor ser den gule blazer fin ud (altså det jeg kan se af den) – hvor er den fra?
Din blazer har den fineste farve – ville ønske, den hang i mit skab 😉
Virkelig lækre sko! Luksus med skønhedsbehandling, det er dejligt at blive forkælet! 🙂
Emma, Fashion Affairs