… alright – måske ikke helt årstiden til det her indlæg, men jeg er blevet lidt kær i de solbriller jeg viste i forrige indlæg.. RayBan Cats 1000… Synes de er meget meget fine og tænker, at det skal være sommerens sunnies for min del… Dog tror jeg, at jeg vælger dem i farven “lys havana”- bare fordi sorte solbriller bliver meget hårde til mit lyse hård.. men på den anden side er jeg ikke sikker – de sorte kunne også være lidt rockede.. overvejelser… De koster 815kr og fåes HER.
Very much in love with the RayBan Cats 1000.. i’m defo a sunnies girl, but I rarely spend a lot of money on my shades, as I have a tendency to lose them/break them… Buuut – these might be my 2011-sunnies:)
Source: Stockholm Streetstyle
Christina – Nej, de er ikke de samme.
De fåes med både grey crystal lens som er dem på billedet og med g-15 xlt – som er dem pigen har på (:
Så stelfarven er den samme, men du kan vælge mørke eller lysere glas.. Du kan se det på Ray-Ban’s webshop.
Hej Acie!
Brillerne på billedet ser meget mørke ud, er det de samme som dem du har fundet billede af? Altså med grå glas?
jeg købte et par sidste år, og var også virkelig i tvivl om jeg skulle vælge dem i sort eller havana, men valgte dem til sidst i havana, og har efterfølgende prøvet de sorte hos en veninde, og var virkelig glad for havana’erne 🙂 de er meget bedre i solen synes jeg så jeg vil foreslå dig at købe dem 🙂
held og lykke med brillen 😉
GOD I LOVE THEM – ved du om man kan få et par look alikes et sted? For ja, ALLE mine solbriller bliver enten ødelagt eller glemt all over byen. H&M har lavet et par til en 50’er – men de er ikke nær så pæne!
De er rigtig rigtig fede! 🙂
Happy New Year, Acie! 😉