Jeg har i år fået verdens hyggeligste og fine julegave på job; en pakkekalender med 24 kunsttryk fra 11 forskellige danske kunstnere. Jeg burde naturligvis have skrevet dette indlæg for længst, for pakkekalender-idéen er vel ret død nu. Jeg beklager. Men det er først idag, jeg har haft mulighed for at få den slæbt med hjem fra kontoret (havde jo nogle rejsedage i sidste uge), og helt ærligt, så var jeg blevet ligeså glad for dem, om jeg havde fået dem i juli måned. Bortset fra, at der er 24 forskellige, så er koblingen til jul jo trods alt forsvindende lille. Nu nyder jeg bare, at åbne en ny konvolut hver morgen og nysgerrigt tjekke indholdet. Dvæle ved et nyt fint tryk, vælge ud, vælge til, vælge fra på den billedvæg, der endnu kun findes i mit hovede. I kan finde dem online hos Luxoliving for 249kr HER!
Den så jeg godt hos Anders Arhøj på Viktoria Factories julemarked – så fin! Gad godt at se alle printsne.
Lucky you!
FEDT! Sådan en tror jeg altså jeg må have pølserne i. Haps! 😉
Nej da, absolut ikke 😉 Jeg har opdateret indlægget med et link!
Ja, det er ret hyggeligt. Vi har to kalendre på matriklen – min kunstkalender og mandens Lego-kalender. Fra 0 til 100, haha.
Den er fra mit job – har jo ikke købt den selv, men fået den i gave 😉 Ej – jeg har opdateret med et link.
Jeg har opdateret indlægget med et link 🙂
Jeg har opdateret med link i indlægget 🙂 Jeg har jo ikke købt dem selv, så vidste ikke lige, hvor de var fra – men med en hurtig googling fandt jeg da et link 🙂
Kan man få et link til hvor den kan købes ? Får den er da bare for super fin 🙂
Jeg har købt min i Hay-butikken på Strøget – mener den kostede ca. 250 kr.
Kan man eventuelt selv få fingrene i sådan en sag et sted? De prints ser jo alt for fine ud! 🙂
hvor er den fra??? 🙂
Det er godt nok en fin ide! Og et ret godt take på en “voksen”-pakkekalender. Det må jeg lige huske til næste år!
Ej, hvor er den fin! Hvor er den mon fra? (Det er vel ikke for sent at købe en julekalender til sig selv :D)
/Maria